Niewielka prędkość, duża dokładność, duże obciążenia

Do ciężkich zastosowań gdzie pasowe systemy liniowe nie spełniają wymaganej dokładności lub nośności, firma HEPCO wprowadziła nowy system Śrub Tocznych przystosowanych do dużych obciążeń.

Łączy on w sobie sprawdzony system wytłaczanych aluminiowych belek nośnych, utwardzanych i szlifowanych prowadnic oraz system śrub tocznych (FB). Rezultatem są znacznie wyższe siły napędowe umożliwiające przenoszenie obciążeń nawet do 4 ton .

Aby spotęgować własności nośne i żywotność, system wyposażony jest w rolki o średnicach 64mm lub 95 mm wraz z osłonami. Aktywna ochrona przeciw zanieczyszczeniom jest zapewniona poprzez zastosowanie systemu prowadnic „V” który jest idealnym rozwiązaniem w mocno zanieczyszczonym środowisku. Długość belki nośnej może wynosić nawet 4 m.

Śruby toczne (FB) są toczone z precyzyjnymi, szlifowanymi nakrętkami i są dostępne ze skokiem śruby: 5mm i 10mm w zależności od wymaganej prędkości. Opcja zawiera również nakrętki z niewielkim luzem dla standardowych operacji i bardziej precyzyjne nakrętki z obciążeniem wstępnym.

Aby zapewnić lepszą precyzję i nośność, system śrub tocznych zapewnia dodatkową korzyść ponad inne systemy przesuwu liniowego. Jest on dostosowany do bardzo wolnej pracy bez wysokich przełożeń skrzyni biegów i nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia na wypadek awarii pasa lub łańcucha.

Nowy system Śrub Tocznych do dużych obciążeń będzie dostarczany kompletny i gotowy do instalacji wraz z odpowiednim silnikiem jeśli będzie to wymagane.

ZamknijNasza strona internetowa korzysta z plików "cookies", aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą polityką prywatności.