FAG: Zestawy narzędzi montażowych

NARZĘDZIA MONTAŻOWE

Do ekonomicznego i poprawnego montażu łożysk tocznych w zakresie otworów 10 do 50 mm oraz średnic zewnętrznych 26 do 110 mm, właściwe są zestawy narzędzi montażowych FAG.

Przy pomocy zestawów EINBAU.SET.ALU lub EINBAU.SET.ST (dotychczasowe oznaczenie FAG 172013) można bez problemów montować łożyska a także tuleje, pierścienie dystansowe, uszczelnienia lub inne podobne części.

Uderzeniami młotka w tuleję montażową wprowadza się mocno pasowane pierścienie wewnętrzne na czop lub pierścienie zewnętrzne do oprawy. Należy eliminować przenoszenie sił montażowych przez części toczne i bieżnie gdyż mogą one zostać uszkodzone. Precyzyjnie wykonane narzędzia zapewniają, że siły montażowe przenoszone są równomiernie przez powierzchnie czół pierścieni łożyskowych.

W zestawie EINBAU.SET.ALU, tuleje montażowe wykonane są z aluminium zaś pierścienie montażowe z tworzywa sztucznego. Posługiwanie się poszczególnymi elementami jest wygodne, a cena zestawu jest relatywnie niska.
Tuleje i pierścienie montażowe w zestawie EINBAU.SET.ST są ze stali i wystarczają na długie użytkowanie bez śladów zużycia. Poszczególne narzędzia mogą być stosowane również przy montażu na prasach warsztatowych.


Przykład oznaczenia EINBAU.SET.ALU

zakres dostawy
pierścienie montażowe: 33 szt. do otworów 9-50 mm,
śr. zewn. do 110 mm
tuleje montażowe: 3 szt.
młotek nie odbijający: 0,7 kg
walizka, wymiary: 430x320x100
masa kmpl.: 4,7 kg
Przykład oznaczenia EINBAU.SET.ST

zakres dostawy
pierścienie montażowe: 33 szt. do otworów 9-50 mm,
śr. zewn. do 110 mm
tuleje montażowe: 3 szt.
młotek nie odbijający: 0,7 kg
walizka, wymiary: 370x320x70
masa kmpl.: 21 kg
ZamknijNasza strona internetowa korzysta z plików "cookies", aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą polityką prywatności.