Prowadnice łukowe HDRT w głowie Franza Kafki

HepcoMotion, światowy lider w technice przesuwu liniowego, podjął nowe wyzwanie spoza standardowych zastosowań swoich produktów. Prowadnice łukowe HDRT firmy HepcoMotion zostały wykorzystane w instalacji słynnego czeskiego artysty Davida Cerny’ego.
Instalacja ustawiona w pobliżu Starego Miasta w Pradze przedstawia głowę czeskiego pisarza Franza Kafki. Pomnik podzielony jest na 42 obracające się segmenty, które odpowiednio ustawione prezentują oblicze słynnego pisarza. Wykonane ze stali nierdzewnej prowadnice łukowe HepcoMotion działają jak duże łożyska oporowe o średnicy 1,6 m - podpierają i obracają każdy z segmentów. Prowadnice okrągłe HDRT wykorzystane w instalacji to prowadnice z zewnętrznym profilem w kształcie litery „V” z naciętą wewnątrz zębatką, po której poruszają się koła zębate napędu. Po zewnętrznej powierzchni prowadnic toczą się rolki ze stali nierdzewnej o dużej nośności. Dokładne wykonanie zębatki pozwala uzyskać płynny ruch obrotowy.
"HepcoMotion zaoferował nam dokładnie taki zestaw elementów jakiego szukaliśmy - wysokiej jakości rozwiązanie przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny i warunków współpracy. Bardzo konkurencyjna oferta.” mówi Jan Kislinger, Prezes firmy Deimos Czechy - spółki zarządzającej projektem. Prowadnice okrągłe HDRT charakteryzują się mniejszym tarciem w porównaniu do łożysk oporowych wieńcowych, na dodatek wymagają minimalnego smarowania. To przekłada się na niewielki koszt konserwacji, a segmenty mogą obracać się w sposób ciągły przez dłuższy czas.
Prowadnice HDRT dostępne są do średnicy 1,8 m, zarówno w wykonaniu ze stali łożyskowej jak i ze stali nierdzewnej, o nośności powyżej pięciu ton.
Szersza informacja na temat pełnej gamy prowadnic okrągłych, łukowych i liniowych, w tym również mniejszych prowadnic z systemu PRT2 dostępna jest na naszej stronie w dziale OFERTA.

Poniżej przedstawiamy film z budowy tej wyjatkowej instalacji:
ZamknijNasza strona internetowa korzysta z plików "cookies", aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą polityką prywatności.