Drodzy Klienci!
Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 sierpnia nasza firma będzie nieczynna. 
Za wszelkie niedogodności z tym związane z góry przepraszamy.

Główki cięgieł i łożyska przegubowe
foto 1. Proces montażu łożyska w oprawie.

> GŁÓWKI CIĘGIEŁ I ŁOŻYSKA PRZEGUBOWE.

Główki cięgieł i łożyska przegubowe to gotowe do montażu elementy maszyn stosowane do łożyskowania tam, gdzie potrzebna jest kompensacja ruchów między wałem i oprawą lub gdy łożysko wykonuje równocześnie ruchy wychylne i obrotowe.

Łożyska przegubowe zbudowane są z dwóch pierścieni. Kulista powierzchnia zewnętrzna pierścienia wewnętrznego jest wypukła, natomiast pierścień zewnętrzny posiada wklęsłą powierzchnię wewnętrzną.

Główki cięgieł dodatkowo składają się z elementu mocującego - gwintowanego trzpienia. Są gotowe do zabudowy i mogą być szybko oraz łatwo zamocowane do konstrukcji maszyny. Na rynku oferowane są rozwiązania techniczne opierające się na zastosowaniu różnych współpracujących par materiałów ciernych (stal ze stalą, stal z brązem, stal z PTFE) oraz różnych wersji konstrukcyjnych wynikających z wymagań dotyczących montażu - z prawym lub lewym gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym.

Podczas gdy rynek łożysk tocznych jest w dużej mierze zdominowany przez ofertę największych światowych koncernów, łożyska ślizgowe stały się domeną średniej wielkości producentów. Opierają oni swój sukces rynkowy głównie na wysokiej specjalizacji, zaawansowanej technologii oraz elastyczności w stosunku do zapotrzebowania płynącego z rynku. Przykładem może być niemiecka firma FLURO Gelenklager GmbH specjalizująca się w produkcji łożysk przegubowych i główek cięgieł.

Początki firmy sięgają lat 70., kiedy Martin i Ernst Höhn stworzyli firmę Martin Höhn GmbH (Ltd.), gdzie za pomocą maszyn tokarskich i szlifierskich rozpoczęto produkcję precyzyjnych podzespołów do maszyn. W 1976 roku powstała firma FLURO Gelenklager GmbH, która przejęła zapoczątkowaną kilka lat wcześniej produkcję łożysk ślizgowych i główek cięgieł.

Wysokiej jakości produkty szybko zyskały klientów, a firma podpisywała liczne kontrakty zagraniczne. Oferowane wcześniej łożyska ślizgowe wymagające dosmarowywania zostały w dużej mierze zastąpione łożyskami bezobsługowymi. Firma do dziś koncentruje się na produkcji łożysk przegubowych i główek cięgieł.


KUP FLURO> ELASTYCZNOŚĆ I SPECJALIZACJA