Rolki toczne igiełkowe RBC


Igiełkowe rolki toczne charakteryzują się masywnym pierścieniem zewnętrznym rolki oraz pełnym wypełnieniem rolkami igiełkowymi. 
Rolki toczne cechują się zdolnością do przenoszenia dużego obciążenia dynamicznego i statycznego oraz wykazują obniżone tarcie podczas pracy. 
Znajdują zastosowanie jako rolki bieżne, rolki krzywkowe oraz jako element złożonych systemów liniowych.

Tabela doboru rolek tocznych do wymagań dla aplikacji

Rolki toczne RBC Roller:

Rolki toczne RBC o przedłużonej żywotności

Rolki toczne RBC zostały stworzone z myślą o aplikacjach w których rolki toczne muszą wykazać się długą żywotnością, niezawodnością 
i bezobsługowością. Rolki toczne RBC są wymienialne wymiarowo z rolkami igiełkowymi.


Rolki toczne RBC Roller® to znajdują zastosowanie w maszynach produkcyjnych, w firmach produkcyjnych w których czas przestoju jest krytyczny 
i należy go unikać. Świetnie się sprawdzają również w warunkach gdzie dostęp do rolki jest ograniczony i nie ma możliwości poprawnego smarowania. 
Rolki toczne występują w dwóch typach: z trzpieniem i bez.

Dwa rzędy wałeczków istotnie wpływają na wzrost trwałości zmęczeniowej i ograniczają prędkość. Taka konstrukcja pozwala na przenoszenie większego obciążenia wzdłużnego w porównaniu do igiełek. Zastosowanie standardowych stykowych uszczelek wargowych zapewnia ochronę przed zanieczyszczeniami i utrzymuje smar w łożysku. Wewnętrzna przestrzeń na smar wpływa na efektywność smarowania łożyska i jego bezobsługowość. Montaż za pomocą imbusa jest ich standardową cechą.

Hexlube® - uniwersalne rolki toczne wyposażone w przestrzeń do prowadzenia smaru umożliwiającą dosmarowywanie.


Rolki toczne Hexlube Universal

Rolki toczne typu RBC wyposażone są dodatkową unikalną funkcjonalność. Rolki wyposażone są w smarownice zamontowane na trzpieniu rolki. Umożliwia to łatwy dostęp do smarownicy i możliwość dosmarowywania rolki tocznej.

Standardowa rolka toczna z gwintowanym trzpieniem (Standard Stud cam followers):

Rolka toczna z gwintowanym trzpieniem

Standardowe rolki toczne wyposażone w gwintowany trzpień zapewniają wygodę montażu. Znajdują zastosowanie w aplikacjach przenoszących średnie obciążenia. Dostępne w wariantach z uszczelnieniem lub bez. Standardowe rolki dostępne są w wersji z zaokrąglonymi pierścieniami zewnętrznymi dla zastosowań w aplikacjach gdzie niewspółosiowość jest problemem.

Rolki toczne z zastosowaniem do dużego obciążenia (Heavy Stud cam followers):


Rolki toczne z zastosowaniem do dużego obciążenia

Zaprojektowane tak, aby zapewnić dodatkową wytrzymałość trzpienia w zastosowaniach o dużych obciążeniach lub obciążeniach udarowych. 
Rolki toczne toczne (heavy stud) dostępne są w wariancie uszczelnionym i nieuszczelnionym oraz wariancie z zaokrąglonym pierścieniem zewnętrznym.

Cam-Centric™

Rolka toczna regulowana Cam-Centric

Regulowane rolki stosowane są tam, gdzie wymagane jest dokładne pozycjonowanie. Przydają się szczególnie w zmniejszaniu luzu lub nadmiernego luzu we współpracujących układach. Regulowane rolki krzywkowe zapewniają również równomierne obciążenie w aplikacjach gdzie zastosowano wiele rolek. Uszczelnienie oraz szcześciokątne gniazdo są standardowymi cechami regulowanych rolek krzywkowych Cam-Centric. Dostępny jest wariant
z zaokrąglony pierścieniem zewnętrznym.

Crowned Outer Rings

Rolka toczna z zaokrąglonym pierścieniem zewnętrznym

Rolki toczne z zaokrąglonym pierścieniem zewnętrznym są dobrym wyborem do zastosowań z zakrzywionymi lub okrągłymi torami. 
Swoje zastosowanie znajdują w aplikacjach gdzie oś rolki nie jest równoległa do powierzchni toru lub jest nachylona w stosunku do kierunku jazdy.


Strona producenta: rolki toczne RBC

Kliknij i dowiedz się więcej: oferta rolki toczne RBC

ZamknijNasza strona internetowa korzysta z plików "cookies", aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą polityką prywatności.