Drodzy Klienci!
Uprzejmie informujemy, że w dniu 15 sierpnia nasza firma będzie nieczynna. 
Za wszelkie niedogodności z tym związane z góry przepraszamy.

JNS - specjalista w produkcji łożysk igiełkowych

Łożyska igiełkowe poddane specjalnej obróbce umożliwiającej zastosowanie ich przy miniaturyzacji urządzeń i do przenoszenia wysokich obciążeń. Pierwsze na rynku łożyska igiełkowe ze stali nierdzewnej.Zalety łożysk igiełkowych.


Łożyska igiełkowe charakteryzują się wysoką sztywnością i precyzją. Stanowią one zespoły składające się z obrabianych maszynowo pierścieni zewnętrznych, igiełek i koszyków.
Dzięki wysokiej sztywności pierścienia zewnętrznego łożyska te są odpowiednie nawet dla opraw ze stopów metali lekkich.

Średnica igiełki jest stosunkowo niewielka, co pozwala na instalację w miejscach o wysokim obciążeniu promieniowym, przy niewielkiej wysokości przekroju poprzecznego.

Dlatego też możliwe jest zmniejszenie rozmiaru i ciężaru produkowanego urządzenia. Dostępne są dwa typy - z pierścieniem wewnętrznym i bez pierścienia wewnętrznego, tam gdzie wał wykorzystuje się bezpośrednio jako bieżnię.

Miniaturyzacja urządzeń.


Przenoszenie wysokich obciążeń.


Zalety łożysk igiełkowych ze stali nierdzewnej.


JNS produkuje łożyska igiełkowe oraz pierścienie wewnętrzne ze stali nierdzewnej odpornej na korozję. Stosuje się je w urządzeniach medycznych, do produkcji żywności, urządzeniach pakujących, urządzeniach światłowodowych i aparaturze chemicznej jak również w innych miejscach, gdzie wymagana jest wysoka odporność na korozję.

Ponieważ pierścień zewnętrzny, wewnętrzny i igiełki są wykonane ze stali martenzytycznej nierdzewnej, uzyskuje się wysoką dokładność obróbki.

Dostępne rozmiary są takie same jak w przypadku standardowych produktów JNS.


Warunki doświadczenia: Badanie korozyjne we mgle solnej z dodatkiem kwasu octowego (AASS) w roztworze chlorku sodu o stężeniu 50±5g/l, pH=3.1~3.3, rezultaty poddano ocenie po 1 tygodniu ekspozycji

Zastosowania łożysk igiełkowych ze stali nierdzewnej.


Półprzewodniki, maszyny wykorzystywane do produkcji żywności, urządzenia medyczne.

Znajdują zastosowanie w przemyśle spozywczym, przemyśle medycznym, przemyśle lotnicznym, przy maszynach precyzyjnych w produkcji masowej i automotive.
Produkty JNS w ofercie Albeco:


Rolki igiełkowe.


  • Nasze rolki igiełkowe wyposażone są w gruby pierścień zewnętrzny służący do przenoszenia dużych obciążeń promieniowych. Łożysko to przeznaczone jest do zastosowań, w których obraca się pierścień zewnętrzny.  • Wytrzymałe łożysko ze stali nierdzewnej odporne jest na korozję. Wykorzystuje się je w najnowocześniejszych obszarach techniki uwzględniających antykorozyjność, w pomieszczeniach czystych i w próżni.
Rolki igiełkowe z trzpieniem.

  • Nasze rolki igiełkowe z trzpieniem wyposażone są w gruby pierścień zewnętrzny służący do przenoszenia dużych obciążeń promieniowych. Są one przeznaczone do zastosowań, w których pierścień zewnętrzny obraca się. Dostępne również w wersji miniaturowej.

  • Wytrzymałe łożysko ze stali nierdzewnej odporne jest na korozję. Wykorzystuje się je w najnowocześniejszych obszarach techniki uwzględniających antykorozyjność, w pomieszczeniach czystych i w próżni.
Łożyska igiełkowe.

  • Łożysko igiełkowe obejmują precyzyjne sztywne pierścienie zewnętrzne i elementy ustalające. Ich zwarta konstrukcja zapewnia niewielką wysokość przekroju poprzecznego.
  • Wytrzymałe łożysko ze stali nierdzewnej odporne jest na korozję. Stosowane są w zintegrowanym układzie akumulatorów litowo-jonowych, półprzewodnikach, urządzeniach medycznych i maszynach do produkcji żywności.
Łożyska igiełkowe kombinowane.

  • Łożysko igiełkowe przenoszące obciążenie promieniowe oraz łożysko kulkowe wzdłużne przenoszące obciążenie osiowe zostały zmontowane w celu budowy łożyska kompleksowego. Zapewnia to większą zwartość konstrukcji urządzenia w porównaniu z sytuacją, gdy łożysko igiełkowe i łożysko oporowe wzdłużne mocowane byłyby oddzielnie.ZamknijNasza strona internetowa korzysta z plików "cookies", aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą polityką prywatności.