Duży krok naprzód dla małych zastosowań

Nowy profil Hepco: PDU wypełnia znaczącą lukę w technice przesuwu liniowego. Wysokiej jakości i solidnej budowy system został zaprojektowany specjalnie dla zastosowań wymagających ekonomicznych rozwiązań wpasowujących się w niewielką przestrzeń. Wysoce nowatorska, a zarazem prosta mechanicznie konstrukcja systemu PDU jest cenowo atrakcyjna i idealna dla zastosowań nie wymagających znacznych obciążeń. Jest idealna przy niewielkiej prędkością przesuwu, ale może być także zastosowana przy większych prędkościach.

System PDU jest produktem powstałym z połączenia znanej technologii opartej na napędzie pasowym, oraz udoskonalonych materiałowo i projektowo profilach aluminiowych Hepco. Składa się z wyżłobionego profilu z pasem napędowym do którego umocowany jest wózek. Układ ten zapewnia efektywne wypełnienie całego układu. Najbardziej jednak znaczącym elementem systemu PDU jest nowa technika kółek: Herculane

Koła te poruszają się ruchem prawie wolnym od tarcia na wewnętrznej powierzchni profilu, zapewniając stateczne podparcie dla płyty wózka. Ponieważ jednostka zapewnia niezwykle niskie tarcie ruch obrotowy kół może odbywać się bez potrzeby stosowania smarowania.

Systemy Hepco z układem kół prowadnicowych który nie jest oparty na obiegu kulek od dawna umożliwia pracę przy znacznych prędkościach. System PDU również stosuje się do tych zasad. Wartość jego prędkości granicznych ustalona została na 6 m/s. Nośności systemu PDU- 600N jest całkiem duża dla jednostki, której wymiary wynoszą jedynie 60mmx 51mm w przekroju poprzecznym.

Platforma wózka systemu PDU została zaprojektowana do możliwości montowania do drugiej jednostki tego typu. Tym sposobem zwarty system typu X-Y z wysokimi osiągami może zostać łatwo i szybko stworzony.

Możliwość wyboru motoru jest także zapewniona w systemie PDU, który oferuje napęd do 280 N. Typowy motor AC dostarcza siły liniowej 145N i prędkość do ponad 5m/s. Opcjonalna rurowa flansza zapewnia łatwe połączenie z większością produkowanych silników i przekładni.

Wał napędowy może zostać umieszczony z lewej prawej lub obydwu stron. Ponadto dostępne są wersje zawierające hamulce przystankowe, kodery pozycjonujące, oraz wyłączniki. Kolejną oszczędzającą czas właściwością systemu PDU jest wmontowana na płycie wózka krzywka wyłączająca, która może obracać się przy zmianie stron.

System PDU jest oczywiście w pełni kompatybilny z systemem profili aluminiowych Hepco MCS, a także może być stosowany jako zamiennik, systemów opartych na obiegu kulek. Typowymi zastosowaniami dla systemu PDU mogą być: ruch głowic drukarskich, oraz wszelkie podobne potrzeby w automatyzacji pakowania i produkcji w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

ZamknijNasza strona internetowa korzysta z plików "cookies", aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą polityką prywatności.