Dual Vee - marka bazująca na sprawdzonej technologii

System liniowy Dual Vee jest od ponad 30 lat z powodzeniem stosowany w przemysłowych zastosowaniach techniki przemieszczeń liniowych. Jako integralną część programu produkcyjnego Hepco i posiada sprawdzony oraz znany system minimalizujący tarcie. Jest niezastąpiony w urządzeniach podnosząco- przenoszących i urządzeniach pakujących, gdzie wymagany jest prosty i efektywny system przesuwu liniowego.

W ostatnim wznowieniu produkcji tego sprawdzonego i wysoce niezawodnego systemu, firma Hepco zwiększyła wybór dostępnych opcji Systemu stawiając go w linii z pozostałymi produktami. Nowa bieżnia i rozmiary kółek mogą być stosowane w wyższych niż dotychczas temperaturach, w próżni czy w pomieszczeniach o zaostrzonych wymaganiach czystości. Ponadto zaprojektowane dodatkowe wyposażenie takie jak osłony kółek, smarowniczki, dodatkowo wydłużają czas pracy. Poprzez wprowadzone udogodnienia System Dual Vee może być stosowany w większości warunków pracy: począwszy od lekkich aż do ciężkich. Ponadto, części są dostępne zarówno w wersji ze stali nierdzewnej jak i stali węglowej.

Każdy system Dual Vee składa się z trzech podstawowych elementów: prowadnicy, rolek tocznych, oraz złączek - które mogą być dostarczane osobno, aby zapewnić maksymalną elastyczność projektową i efektywność kosztową.

System oparty jest na układzie dwurzędowych łożysk skośnych. Zgodne ze standardową technologią Hepco- prowadnicy „V”, Dual Vee posiada umieszczone naprzeciwko mimośrodowe i koncentryczne nakrętki, co zapewnia prosty i efektywny sposób zamocowania z regulacją luzu pomiędzy bieżnią a kółkami. Ruch toczny pomiędzy kółkami a prowadnicą zapewnia działanie samoczyszczące, co sprawia że system jest idealny do zastosowania także w zanieczyszczonym środowisku.

Dual Vee dostępny jest w 6 standardowych rozmiarach, zarówno w wersji uszczelnionej gumą jak i blaszką, co zapewnia wymagany poziom ochrony. Możliwa prędkość systemu Dual Vee jest szacowana na powyżej 8m/s. Przyspieszenie natomiast 3m/s2 może być osiągnięte poprzez zaprojektowaną kołową bieżnię łożyska i specjalną konstrukcje koszyka. Porównując system Hepco z systemami z zamkniętym obiegiem kulek, Dual Vee jest 50% bardziej cichy i znacznie tańszy.

Stykowe połączenie rolek i bieżni, łatwo osiągane w Dual Vee umożliwia osiągniecie właściwie każdej długości suwu. Pojedyncza prowadnica dostępna jest w 4 rozmiarach i może być dostarczona do długości 6 m włącznie, standardowo z otworami jak i bez otworów, tak aby dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.
ZamknijNasza strona internetowa korzysta z plików "cookies", aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą polityką prywatności.